Spasciani

aparaty powietrzne, sprzęt izolujący, aparaty ucieczkowe, maski ucieczkowe, maski pełnowarzowe, filtry do masek - Spasciani

Aparat powietrzny RN/A 1303 TR 2002 A

Nowy produkt

400890000

Spasciani

16.00 kg


Aparat powietrzny Spasciani RN/A 1303 z butlą stalową to indywidualny aparat powietrzny opracowany do prac konserwacyjnych w zakładach chemicznych i obszarach przemysłowych.

Więcej szczegółów


5 576,70 zł w tym VAT


Udostępnij na:


Opis produktu

RN/A 1303 łączy najwyższy stopień bezpieczeństwa i komfortu z wydajnością, różnorodnością oraz prostotą użycia Systemu MK2, jak również szerokim polem widzenia maski Spasciani TR 2002 A

Zastosowanie
RN/A 1303 to indywidualny aparat powietrzny opracowany do prac konserwacyjnych w zakładach chemicznych i obszarach przemysłowych, do operacji ratowniczych i generalnie do wszystkich przypadków gdzie jest lub może wystąpić niedobór tlenu. Płyta tylna jest zrobiona z ukształtowanego przez wydmuchiwanie termoplastycznego polipropylenu, jest bardzo wytrzymała i ukształtowana anatomicznie aby równomiernie rozłożyć ciężar i leżeć stabilnie na plecach użytkownika nawet podczas kucania czy czołgania się. Uprząż podtrzymująca jest wyposażona w specjalne wyściełanie dla zwiększenia komfortu i może być wyposażona na żądanie, w miękki pas w okolicy bioder aby zwiększyć przenośność sprzętu. Aparat z maską pełnotwarzową z oznaczeniem A, gdzie łącznik z automatem jest na gwint M45x3, który jest łatwy w konserwacji.

Wydajność
Aparat RN/A 1303 jest wyposażony w automat oddechowy, który utrzymuje nadciśnienie w masce uniemożliwiając w ten sposób wniknięcie możliwego przecieku zanieczyszczonego powietrza atmosferycznego z zewnątrz do wnętrza maski. Jeżeli okaże się to konieczne, tryb nadciśnienia może być aktywowany przez naciśnięcie specjalnego przycisku, który uruchamia dodatkowy przepływ powietrza. Automat oddechowy jest podłączony do węża ze średnim ciśnieniem za pomocą szybkozłącza, które umożliwia łatwe odłączenie w przypadku konserwacji.

Aparat RN/A 1303 korzysta z wyjątkowego systemu MK2 gdzie urządzenie ostrzegające jest wbudowane w automat oddechowy. Jest aktywowane, gdy ciśnienie pozostałe w butli spada poniżej 70barów. Sygnał pochodzi z wibracji spowodowanej przez każdy wdech. W ten sposób cała pojemność butli jest udostępniana użytkownikowi do oddychania.
Ostrzeżenie akustyczne jest związane z częstotliwością oddechową użytkownika i umożliwia użytkownikowi odróżnienie własnego sygnału od innego emitowanego przez przebywających w pobliżu ludzi lub innego hałasu (Funkcja Self Test). Umiejscowienie urządzenia ostrzegawczego chroni je przed mrozem i brudem.

Aparat składa się z
- Butla stalowa 3 litry / 300 bar
- Maska: TR 2002 A M45x3
- Tylna płyta
- Uprząż z wyściełaniem
- Reduktor ciśnienia
- Automat oddechowy

Klasyfikacja
Certyfikowany w typie 1 do normy EN137:2006  i ISO 23269-3:2001. Certyfikowanym w zgodzie z przepisami Regulacji (EU) 2016/425. Spełnia wymogi normy technicznej EN 402:2003. Oznaczenie CE

Więcej informacji

Dane techniczne
Reduktor ciśnienia: tłok z kompensatorem
Automat oddechowy: ze zintegrowanym urządzeniem alarmowym i przyciskiem zasilania dodatkowego
Ustawienia alarmu: 70 ± 5 barów
Objętość/ ciśnienie w butli: 3 l/300 barów
Rezerwa powietrza: 830 N litrów
Długość działania autonomia: 27 minut przy średnim zużyciu 30 l/min.

Materiały
Maska: TR 2002 A M45x3
Korpus maski: EPDM
Panoramiczny wizjer: odporny na zadrapania i rozpuszczalniki poliwęglan
Wewnętrzna półmaska: TPE
Uprząż nagłowia: pięciopunktowa więźba wykonana z EPDM
Opaska na kark: PVC
Tylna płyta: polipropylen termoplastyczny
Uprząż z wyściełaniem: Taśmy samo gasnące i pianka elastomerowa
Reduktor ciśnienia: nikiel, mosiądz niklowany
Automat oddechowy: włókno szklane wzmocnione obudową z nylonu
Butla: Stal

Przechowywanie
Przechowywać w temperaturze między -20°C do +50 °C i RH <80%

Waga

11,0 kg komplet z napełnioną butlą  stalową

Wymiary/pakowanie
Zestaw jest pakowany bez butli w kartonowe pudło wielkości 710x210x460mm
Butla jest pakowana w pudło kartonowe o wymiarach 710x150x160mm

Napisz opinię

Aparat powietrzny RN/A 1303 TR 2002 A

Aparat powietrzny RN/A 1303 TR 2002 A

Aparat powietrzny Spasciani RN/A 1303 z butlą stalową to indywidualny aparat powietrzny opracowany do prac konserwacyjnych w zakładach chemicznych i obszarach przemysłowych.

Proponowane produkty

Im więcej tym lepiej. Zobacz polecane przez nas i innych klientów produkty